Výstava spěratelských panenek

Marmarky - báječný svět panenek

Marmarky, Marie a Markéta, maminka a dcera - tyto dvě ženy stojí za úžasnými nápady a krásnými ručně vyráběnými scénkami. Každý měsíc na svých webových stránkách představují jednu novou originální scénku.

Marie je výborná pletařka, ale zvládá i šicí stroj, a tak díky dokonalé přípravě a za pomoci ručního šití vytváří pečlivě vypracované a začištěné modely. Má ráda, když jsou její panenky elegantní a upravené.
Je vynalézavá, výborně umí vytipovat věci, které by se mohly hodit na focení, věci, které na scéně cosi představují, aniž by tím ve skutečnosti byly. Vymýšlí nepřeberné množství scén.
Při tvorbě scének tapetuje, šije závěsy, povlečení, vyrábí šperky a dokonce už i vyřezávala lupínkovou pilkou.
Pokaždé asistuje při focení a skvěle aranžuje panenky do potřebných pozic. Když pak společně s Markétou prohlíží vybrané fotografie z nejnovější scény, je vždy nadšená, všechny nesnáze jsou zapomenuty a s obrovskou chutí plánuje další výtvory.

Markéta již v dětství ráda kreslila a modelovala, později se věnovala ručním pracem a modelářství. Prostě ji bavilo tvořit.
V báječném světě panenek může uplatnit všechny své dovednosti. Nechybí jí manuální zručnost a šikovnost, ať už pracuje se dřevem na cirkulárce nebo na miniaturách pod lupou.Vytváří a uskutečňuje společné představy, je precizní detailista a přísný cenzor veškeré tvorby. V duu MARMARKY je hnacím motorem.
Pod jejíma rukama ožívají fotografie i webové stránky http://marmarky.ic.cz/, kde Marmarky své výtvory předvádějí.